Llistes electorals de Cambrils per les eleccions municipals 2019

Imatge d'arxiu de l'Ajuntament de Cambrils | Miguel Cabrerizo
 

 

Aquestes són les llistes electorals dels partits polítics que concorreran a les eleccions municipals del dia 26 de maig de 2019 al municipi de Cambrils:

 

ERC-AM - Esquerra Republicana de Catalunya-Acord Municipal

  1. Camí Mendoza Mercè
  2. Alejandro Garcia Muñoz
  3. Cinta Ballesté Aran
  4. Eduard Pellicer Sabaté
  5. Hélène Arcelin Zabal
  6. Jaume Gila Pliego
  7. Alazne Asla Arce
  8. Aleix Rom Queral
  9. Fatima Souki Ahoukar
  10. Josep Oliva Soler
  11. Marta Castaño Elias
  12. Oscar Peñaranda Sanchez
  13. Sònia Llaveria Gómez
  14. Joan Manel Audí Gil
  15. Natalia Matamoros Llurba
  16. Miquel Martin Martin
  17. Teresa Serret Giralt
  18. Francesc Xavier Garcia Muñoz 
  19. Montse Masdeu Teixell
  20. Apel·les Carod Rovira
  21. Montserrat Pujals Recasens

Suplents

  1. Narcís Puig Gargallo
  2. Carme Serra Jardí
  3. Juan Manuel Sánchez Pérez
  4. Otilia Garcia Reñé
  5. Carles Bartumeus Pujol

 

JUNTS - Junts per Cambrils

  1. Josep Lluís Abella Hortoneda
  2. Marta Borras Donato (Independent)
  3. Juan Maria Artigau Princep (Independent)
  4. Maria Luisa Gene Rebull
  5. Jordi Sanchez Pujals
  6. Nora Fosch Figayrolles (Independent)
  7. Montserrat Carbo Girones
  8. Ignasi Recasens Pahi
  9. Carmen-Mihaela Grama
  10. Juan Llaveria Penin
  11. Carlos Anguera Ariño
  12. Queralt Guix Palacin (Independent)
  13. Francisco Marco Nolla (Independent)
  14. Yolanda Sabate Gallardo (Independent)
  15. David Garcia Vargas
  16. Roser Flix Guiu (Independent)
  17. Carlos Roig Alonso
  18. Yolanda Escote Tierno
  19. Maria Rosa Capella Capella (Independent)
  20. Joan Hernandez Gorriz
  21. Antonio Laguna Martinez

Suplents

Sense candidats

 

NMC - Nou Moviment Ciutadà per Cambrils/Nuevo Movimiento Ciudadano para Cambrils

  1. Oliver Klein Bosquet
  2. Enric Daza Micol
  3. Natalia Pleguezuelos Berlanga
  4. Antonio Martínez Martínez
  5. Gerarda Jacoba Wagenaar
  6. Maria Rosa Carrasco Font
  7. José Ángel García Cantón
  8. Aurelio José Sirvent García
  9. Pablo Arrogante Arrogante
  10. María Nieves Bosquet Pujol
  11. Francisco Serrano Muñoz
  12. Ángeles Montull Argelich
  13. Blanca Elena Morillo Gutiérrez
  14. Juan Molina Bonilla
  15. Elisa Solé Ferrando
  16. Vicente Cuevas Herrero
  17. María Teresa Díaz Biedma
  18. Eduardo Mauro Di Lucci
  19. Josefa Ferrando Madrigal
  20. Baba Dia Diallo
  21. Soledad Bellido Navarro

Suplents

  1. Daniel Cristian Heinz-Senss Montull
  2. Carmen Viudez Triviño
  3. Rogelio Castro Taibo
  4. Antonella Alicia Di Lucci
  5. Antonio Romero Montero
  6. Cornelio Razvant Razvant

 

C's - Ciutadans-Partido de la Ciudadanía

  1. Juan Carlos Romera Gil
  2. María Muñiz Pacho
  3. Santiago Gámez Moreno
  4. Patrícia de Miguel Ladreda
  5. Yolanda Burgos Vena
  6. Eugenio Olmo Parapar
  7. Dolores García Yelamos
  8. Rosa María Abellan López
  9. Isabel Barbosa Marin
  10. José Luis Cuadrado Plumareta
  11. Ángel Guillén Pajuelo
  12. Óscar López Fajardo
  13. Daniel García Jiménez
  14. María Inmaculada Martínez Carrión
  15. María Victoria Ladreda Conde
  16. María Montserrat Tuset Juncadella
  17. David Romera Arnaiz
  18. María Alexandra Da Fonseca Romero
  19. Esther Gámez Moreno
  20. Manuel Laso De La Cruz
  21. Maialen Fernández Cabezas

Suplents

Sense candidats

 

PSC-CP - Partit Socialista de Catalunya-Candidatura de Progrés

  1. Ana López Bernal
  2. Josep Maria Vallés Recasens
  3. Yolanda Quilez Castan 
  4. Ingrid Duch Sanz 
  5. Alfredo Clúa Baldellou 
  6. Luz Maria Saavedra Gil 
  7. Miguel Angel Diaz Naharro
  8. Judit Espinosa Piazuelo
  9. Rafael Garrido Gonzalez
  10. Maria Jose Melchor Melchor
  11. Joan Gili Escudé
  12. Nedzhlya Nevinova Tatarova
  13. Isabel Aranda Rus
  14. Enrique Daunizeau Bonnet Graillot
  15. Amparo Ventura Monllau
  16. Emilio Fermin Jimenez
  17. Paula Palacios Quilez
  18. Alvaro Mora Roure
  19. Jorge Vicente Sanchez Pampara
  20. Pilar Aguirre Varona
  21. Joaquim Porro Ramos 

Suplents

  1. Sonia Montserrat Sanchez-Barahona Anton
  2. Ivan Clúa Sanchez-Barahona
  3. Daniel Rodriguez Fernandez

 

PP - Partit Popular

  1. David Paul Chatelain Lucena
  2. María Inmaculada Sierra Davo
  3. Tania González Rodrígo
  4. María Isabel Lalinde Vidorreta
  5. Jorge Jiménez Baena
  6. María Isabel Jurado Chicano
  7. José Francisco Martínez Raya
  8. Juan Sánchez Fernández
  9. Miriam Delia Alfaro Meza
  10. Isabel María Naranjo Gili
  11. Francisca Martin Suarez
  12. Francisco Collantes González
  13. Julián Sauceda Manzanedo
  14. María Teresa Castells Galcerá
  15. Carlos Gallego Cozar
  16. Isabelino Julio Martin González
  17. María Carmen Casqueiro Martínez
  18. María Carmen Cros Brull
  19. Juan Antonio Blanco Fernández
  20. María Carmen Quintana Estefanía
  21. Lluís Llorens Ferré

Suplents

  1. Antonio Callau Costa

 

ADC-ECG - Assemblea de Cambrils-En Comú Guanyem

  1. Iván Sanz Benito
  2. Rosita Martínez García
  3. Jordi Barberà Argilaga
  4. María del Pilar Gonzalvo Palacín
  5. Xavier Capilla Mendia
  6. Manolita Cejas Morillo
  7. Maurici Andreu Dalmau De La Torre
  8. María Del Carmen Cortés Fernández
  9. Joan Pol Blasco Costa
  10. Maria Rosa Aparicio Beltran
  11. Iban Beltran Pallarés
  12. María Esther Rodríguez Marín
  13. Salvador Mata Borrut
  14. María Teresa García Mendiola
  15. Diego Garrido Tirado
  16. María Mercedes Parra Anento
  17. Marc Gavaldà Sabaté
  18. Miriam García Caballero
  19. Joan Ferraté Sala
  20. Olga Arévalo San Antonio
  21. Pere Estadella Hellín

Suplents

  1. Ana Blasco Costa
  2. Antonio Ángel Sánchez Reyes
  3. Antonia María Martínez Sánchez
  4. Joan Ramon Villaro Manaut
  5. María Araceli Muñoz Leal
  6. Raúl Menéndez Fernández
  7. Thais Jiménez Muñoz

 

CUP-AMUNT - Candidatura d'Unitat Popular-Alternativa Municipalista

  1. Sara Estalella Aliseda
  2. Francesc Bermúdez Gómez
  3. Marc Gómez Martínez
  4. Rosa Sabaté Rull
  5. Iris Esteban Lalinde
  6. Xavier Castellví Cifre
  7. Núria Montoya Vives
  8. Miquel Angel Amorós Alberich
  9. Anna Recasens Garriga
  10. Manuel Antonio Palacios Álvarez 
  11. Clara Colom Recasens
  12. Manel Piñera Martínez
  13. Maria Goretti Cebrián Bernat
  14. Jordi Rovira Fortuny
  15. Judit Bustos Mañé
  16. Fernando Pereira Naranjo
  17. Ariadna Díaz Bonet
  18. Mariano Ortiz Moll
  19. Neus Domènech Mestres
  20. Miquel Bech Martínez
  21. Josep Estalella Aliseda

Suplents

  1. Guillem Javaloy Berengueras
  2. Rosa Maria Pujol Ramos
  3. Juan Viñas Cases
  4. Maria Piedad Medina Urbaneja

 

PODEMOS - Podemos

  1. Laura Moreno Dinaret
  2. Mª Asunción Badía Gimeno
  3. Angel Santiago Méntrida Pisano
  4. Yaiza Tapia Polaina
  5. Gerardo Oliveras Sacias
  6. Irene Montiel Gimeno
  7. Walter Denis Aguilar Macedonio
  8. Mª Del Carmen Regueira Poceiro
  9. Enrique Navarro González
  10. Jacqueline-Ivonne Jeanneret Danner
  11. Juan Sanchez Moreno
  12. Isabel Polaina Martínez
  13. Abdelkader El Makdadi Elbaghdadi
  14. Tamara Delgado Osuna (Independent)
  15. David Farré Selma (Independent)
  16. Mª Angeles Gonzalez Trujillo
  17. Joan Caba Torra
  18. Mª Del Carmen Sanchez Giménez
  19. Óscar Sanjosé Franco
  20. Andrés González Asensio
  21. Antonio Tapia Gijón

Suplents

Sense candidats

 

PRIMÀRIES - Primàries Cambrils-Primàries Catalunya

  1. Teresa Recasens Simó
  2. Josep Maria Riba Sarrà
  3. Albert Oller Pujol
  4. Nuria Buira Clua
  5. Angel Cabre Puerto
  6. Froilan Olesti Rayo
  7. Jose Manuel Sanchez Berna
  8. Silvia Torrell Fortuny
  9. Maria Jose Marti Tassier
  10. Antoni Azón Masoliver
  11. Rosa Maria Escoda Sorrius
  12. Marta Torres Fito
  13. Adolf Sol Ribalta
  14. Teresa Maria Grau Miró
  15. Fermin Plana Boix
  16. Joan Maria Recasens Massagué
  17. Joan Vilanova Marcet
  18. Rosa Maria Armengol Musté
  19. Misericordia Borrell Montagut
  20. Maria Nieves Paniza Potroni
  21. Maria del Camí López Figuerola

Suplents

Sense candidats

 

ADNC-A - Ara Decidim Nosaltres Cambrils-Ara

  1. Tomás García Díaz
  2. Jesús Carayol Pérez
  3. Maria De Las Mercedes Martin Amaro
  4. David Quirós Ghezzi
  5. Inmaculada Dueñas Franch
  6. Eduard Asensio Teixell
  7. Maria Del Camí Franch Gené
  8.  Carlos Fornós Basarrate
  9. Susana García Martínez
  10. Miguel Ángel Martín Carrasco
  11. Robero Carlos Illán Blanco
  12. Jose Luis Bonet Rafales 
  13. Nelson Fernando Burgueño Chury
  14. Josefa Garcia Mateu
  15. Jaime Escurriola Viqueria
  16. Miquel Miralles Cabré
  17. Jonatan Morlesin Carayol
  18. Joaquin Porro Sánchez
  19. Maria Eugenia Cerrato Rovira
  20. Agapito Carayol Perez
  21. Jordi Palau Civit

Suplents

  1. Enriqueta Diaz Molina
  2. Pedro Gomez Ponce
  3. Nerea Micola Pangua

 

ALME - Alternativa Mediterránea

  1. Jose Luis Villares Diaz
  2. Alex Escudero Català
  3. Maria Isabel Fernandez Alfonso
  4. Francisco Javier Cortes Galera
  5. Antonia Ricis Cardoso
  6. Jesus Maria Rigal Martinez
  7. Adrian Cortes Samaniego
  8. Ana Guerrero Losilla
  9. Sebastian Marquez Serrano
  10. Maria Del Patrocinio Sanz Lain (Independent)
  11. Maria Del Rosario Beldad Camuñas
  12. Jose Manuel Arnal Trilla
  13. Pilar Sanchez Montserrat (Independent)
  14. Jose Javier Mendez Alvarez
  15. Sandra Bertran Correa
  16. Javier Balart Poy (Independent)
  17. Jorge Martin Garcia (Independent)
  18. Marta Elena Perez Fernandez (Independent)
  19. Adrian Sarmiento Fernandez
  20. Nuria Perez Pousada (Independent)
  21. Inmaculada Merle Blate

Suplents

  1. Maria Amparo Diaz Barroso

 

Resultats eleccions municipals 2015 a Cambrils

Els resultats electorals de l'any 2015 al municipi de Cambrils van ser els següents:

  1. ERC               4 regidors
  2. CIU                4 regidors
  3. NMC              4 regidors
  4. C's                 3 regidors
  5. PSC               3 regidors
  6. PP                  2 regidors
  7. ADC-E           1 regidor

💬 Fes clic aquí per rebre al teu mòbil l'actualitat de Tarragona. És gratis!

Comentaris