L’agenda esportiva de TarragonaDigital per aquest cap de setmana

Repassem algunes de les principals cites esportives dels grans clubs i les grans competicions. El futbol, el bàsquet, l’hoquei, el voleibol, el futbol sala, l’handbol, el rugbi o el futbol americà, a l’agenda

Un nou cap de setmana esportiu es troba a la volta de la cantonada i ho fa recuperant algunes de les disciplines i pràctiques esportives que encara no havien tornat a la normalitat després de l’aturada nadalenca. És el cas de l’hoquei més humil de casa nostra. Aquest dissabte 18 i diumenge 19 es reactiven les categories inferiors d’hoquei patins amb la Lliga Nacional femenina i la Primera Catalana masculina. En total, una cinquantena de cites de competició dels principals clubs del territori que repassem a continuació.

 

Futbol sènior

Segona Divisió B - jornada 21: Nàstic-Barça B (diumenge 12.00 hores)

Tercera Divisió - jornada 20: Pobla-At. Horta (diumenge 16.30 hores)

Primera Catalana - jornada 17: Vista Alegre-UE Valls (dissabte 18.00 hores)

Primera Catalana - jornada 17: Can Vidalet-CE El Catllar (diumenge 12.10 hores)

Segona Catalana - jornada 17: At. Mora La Nova-At. Roda de Barà (dissabte 16.30 hores)

Segona Catalana - jornada 17: Cultural Bonavista-La Sènia (dissabte 17.00 hores)

Segona Catalana - jornada 17: Riudoms-Pobla B (dissabte 18.00 hores)

Segona Catalana - jornada 17: Perelló-Cambrils Unió (diumenge 16.30 hores)

Segona Catalana - jornada 17: Gandesa-Montblanc (diumenge 16.30 hores) 

Segona Divisió femenina - jornada 12: EFB Salou-Ribes (diumenge 13.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 12: EFB Calafell-Pardinyes (14.45 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 12: La Granada-Tarraco (diumenge 19.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 12: Vilanova-Sant Jaume dels Domenys (diumenge 19.15 hores)

 

Futbol base

Divisió d’Honor Juvenil - jornada 18: San Francisco-Nàstic (dissabte 16.00 hores)

Lliga Nacional Juvenil - jornada 18: Nàstic-Cerdanyola (dissabte 16.30 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 15: FFB Reus-Sant Ildefons (dissabte 11.45 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 15: At. Sant Just-Cambrils Unió (dissabte 16.30 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 15: EF SPiSP-L’Hospitalet (dissabte 17.30 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 15: La Floresta-Cornellà (diumenge 18.30 hores)

Preferent juvenil femení - jornada : FF Base Reus-Sant Gabriel (dissabte 15.15 hores)

 

Futbol sala

Segona Divisió B - jornada 17: Ripollet-FS Salou (dissabte 18.30 hores)

 

Bàsquet sènior

Lliga EBA - jornada 15: Barberà-CBT (dissabte 18.00 hores)

Lliga EBA - jornada 15: Olivar-Valls (dissabte 18.30 hores)

Lliga EBA - jornada 15: Salou-Roser (diumenge 18.00 hores)

Copa Catalunya masculina - jornada 14: Ploms Salle Reus-CC L’Hospitalet (dissabte 18.00 hores)

Copa Catalunya femenina - jornada 14: CB Valls-Joviat (dissabte 18.00 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 14: Balaguer-Manyanet (dissabte 18.30 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 14: Viladecans-Reus Deportiu (dissabte 19.30 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 14: Morell-Vedruna (dissabte 19.30 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 14: Vilanova-Ploms Salle (dissabte 19.45 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 14: TGN Bàsquet-Sabadell (diumenge 17.30 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 14: Sant Andreu-Morell (dissabte 16.00 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 14: Sant Josep-ADT (dissabte 18.15 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 14: Reus Deportiu-AESE (dissabte 19.15 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 14: Ploms Salle B-CC L’Hospitalet (diumenge 12.00 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 14: Manyanet-Valls (diumenge 17.45 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 14: Els Monjos-El Vendrell (diumenge 17.45 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 14: Barça B-Salou (diumenge 17.45 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 14: Cubelles-CBT (diumenge 18.30 hores)

 

Hoquei

Lliga Europea - jornada 4: Sporting-Reus Deportiu (dissabte 16.00 hores)

OK Lliga Plata - jornada 10: Vendrell-Santa Maria del Pilar (dissabte 20.00 hores)

Lliga Nacional Catalana femenina - jornada 7: Reus Deportiu-Voltregà (diumenge 16.15 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 16: Sant Cugat-Riudoms (divendres 21.00 hores

Primera Catalana masculina- jornada 16: Congrés-Vendrell (dissabte 16.00 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 16: Espanyol-Valls (dissabte 19.00 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 16: Reus Ploms-Lleida (dissabte 19.50 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 16: Reus Deportiu-Cornellà (diumenge 20.00 hores)

 

Voleibol

Superlliga masculina 2 - jornada 13: Mundet-SPiSP (dissabte 16.00 hores)

 

Rugby

Divisió d’Honor Catalana - jornada 5: Torroella-Rugby Tarragona (diumenge 12.30 hores)

Segona masculina - jornada 2: UES-Reus RC (dissabte 18.00 hores)

 

Handbol

Segona Catalana masculina - jornada 13: CH Cambrils-Castelldefels (dissabte 20.00 hores)

Segona Catalana femenina - jornada : CH Vendrell-Tarragona-Empordà (dissabte 19.45 hores)