L’agenda esportiva de TarragonaDigital per aquest cap de setmana

Repassem algunes de les principals cites esportives dels grans clubs i les grans competicions. El futbol, el bàsquet, l’hoquei, el voleibol, l’handbol, el rugbi o el futbol americà, a l’agenda

El primer cap de setmana íntegre en el mes de març ens deixa una cinquantena de cites esportives a seguir pel que fa a les disciplines més mediàtiques i col·lectives del nostre territori. A l'habitual dosi de quasi una vintena de partits, on destaca l'emocionant visita del Valls al Santboià on es buscarà l'assalt a la segona plaça de Primera Catalana, cal afegir diferents duels territorials en el bàsquet com el doble derbi entre Reus i Tarragona amb el Reus Deportiu-Manyanyet masculí i el Manyanet-Ploms Salle i el TGN Bàsquet-Reus Deportiu femení. Cal no oblidar la penúltima jornada de la fase regular de l'OK Lliga, darrera cita abans de la disputa de la Copa del Rei. Repassem la principal agenda del cap de setmana esportiu, tot seguit.

Futbol sènior

Segona Divisió B - jornada 28: La Nucía-Nàstic (diumenge 18.00 hores)

Tercera Divisió - jornada 27: Pobla-Manresa (diumenge 17.00 hores)

Primera Catalana - jornada 23: Santboià-UE Valls (diumenge 12.00 hores)

Primera Catalana - jornada 23: Almacelles-CE El Catllar (dissabte 16.30 hores)

Segona Catalana - jornada 23: Canonja-At. Roda de Barà (diumenge 12.00 hores)

Segona Catalana - jornada 23: Riudoms-Gandesa (dissabte 18.00 hores)

Segona Catalana - jornada 23: Pobla B-Amposta (dissabte 16.30 hores)

Segona Catalana - jornada 23: Montblanc-Cambrils Unió (dissabte 16.30 hores)

Preferent femení - jornada 21: Riudoms-Manlleu (dissabte 15.30 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 18: EFB Salou-bellcairenc (diumenge 13.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 18: Tecnifutbol Tarragona-Vilanova Geltrú (diumenge 17.30 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 18: EFB Calafell-La Granada (diumenge 14.35 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 18: Castellví-Tarraco (dissabte 17.30 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 18: Ribes-Sant Jaume dels Domenys (dissabte 15.00 hores)

Futbol base

Divisió d’Honor Juvenil - jornada 25: Nàstic-Europa (diumenge 12.00 hores)

Lliga Nacional Juvenil - jornada 24: Nàstic Manresa-Nàstic (dissabte 17.00 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 21: Cambrils Unió-FFB Reus (dissabte 16.00 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 21: At. Segre B-EF SPiSP (dissabte 18.30 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 21: La Floresta-Ciudad Cooperativa (diumenge 15.30 hores)

Preferent juvenil femení - jornada : Fontsanta-FF Base Reus (dimecres 1 d'abril, 20.00 hores)

Bàsquet sènior

Lliga EBA - jornada 21: CB Tarragona-Roser (dissabte 19.00 hores)

Lliga EBA - jornada 21: Castelldefels-CB Valls (diumenge 18.15 hores)

Lliga EBA - jornada 21: Badalonès-CB Salou (dissabte 20.00 hores)

Copa Catalunya masculina - jornada 20: Ploms Salle Reus-Sant Cugat Negre (dissabte 18.00 hores)

Copa Catalunya femenina - jornada 20: CB Valls-Basket Almeda (dissabte 18.00 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 20: Manyanet-Ploms Salle (dissabte 17.45 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 20: TGN Bàsquet-Reus Deportiu (diumenge 17.45 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 20: Morell-Vilanova (divendres 20, 20.00 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 20: AESE-Morell (dissabte 19.30 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 20: ADT-Odena (diumenge 12.15 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 20: Reus Deportiu-Manyanet (dissabte 19.15 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 20: Ploms Salle B-Sant Andreu (dissabte 19.45 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 20: Igualada-Valls (dissabte 16.00 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 20: Centre Catòlic-El Vendrell (dissabte 19.00 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 20: Salou-Sant just (diumenge 18.00 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 20: CBT-Vilafranca (diumenge 18.00 hores)

Hoquei

OK Lliga - jornada 25: Reus Deportiu-Lloret (dissabte 20.00 hores)

OK Lliga - jornada 25: Calafell-Voltregà (dissabte 20.00 hores)

OK Lliga Plata - jornada 16: Vendrell-Burguillos (dissabte 20.00 hores)

Lliga Nacional Catalana masculina - jornada 13: Shum-Vila-seca (diumenge 16.30 hores)

Lliga Nacional Catalana femenina - jornada 13: Jonquerenc-Reus Deportiu (dissabte 18.00 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 22: Riudoms 7-7 Vendrell

Primera Catalana masculina- jornada 22: Monjos-Valls (dissabte 19.55 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 22: Reus Ploms-Congrés (dissabte 19.50 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 22: Reus Deportiu-Espanyol (diumenge 20.00 hores)

Voleibol

Superlliga masculina 2 - jornada 19: SPiSP-Mediterráneo Castellón (dissabte 20.00 hores)

Rugby

Divisió d’Honor Catalana - jornada 10: Químic-Rugby Tarragona (dissabte 15.00 hores)

Futbol americà

Lliga Catalana de Futbol Americà - jornada 9: Bufals-Reus Imperials (diumenge 13.00 hores)

Lliga Catalana de Futbol Americà - jornada 9: Uroloki-Riudoms Rebels (diumenge 18.30 hores)

Handbol

Segona Catalana masculina - jornada 20: Granollers-CH Cambrils (diumenge 18.30 hores)

Segona Catalana femenina - jornada 20: CH Vendrell Tarragona-Castelldefels (dissabte 19.45 hores)

"⚽ Jesús Rueda revela el missatge que li va transmetre el Nàstic a l’hora de fitxar-lo" "🏂 ENHORABONA: La reusenca Núria Castán fa història en el mundial de surf de neu"