L’agenda esportiva de TarragonaDigital per aquest cap de setmana

Repassem algunes de les principals cites esportives dels grans clubs i les grans competicions. El futbol, el bàsquet, l’hoquei, el voleibol, el futbol sala, l’handbol, el rugbi o el futbol americà, a l’agenda

Nou cap de setmana esportiu a tocar on destaca l'absència de l'Ibersol Club Bàsquet Tarragona, el Club Bàsquet Valls i el Club Bàsquet Salou. Els tres millors representants del bàsquet masculí del Camp de Tarragona han de descansar aquest cap de setmana per l'aturada de la competició a la Lliga EBA i tornaran a suar el pròxim dissabte 15 i diumenge 16 de febrer. Pel que fa a la resta de l'habitual agenda esportiva, total normalitat amb el retorn als terrenys de joc d'una Pobla de Mafumet que el passat diumenge no va jugar. Repassem les principals cites de les pròximes hores, tot seguit.

 

  • NOVETAT: Sigues el primer en saber les notícies de la teva població i de tot Tarragona, gratis al teu mòbil. Fes clic aquí!

 

Futbol sènior

Segona Divisió B - jornada 24: Cornellà-Nàstic (diumenge 18.00 hores)

Tercera Divisió - jornada 23: Vilafranca-Pobla (diumenge 12.00 hores)

Primera Catalana - jornada 20: UE Valls-Martorell (diumenge 16.30 hores)

Primera Catalana - jornada 20: CE El Catllar-Viladecans (diumenge 12.00 hores)

Segona Catalana - jornada 20: Cambrils Unió-Tortosa (dissabte 17.45 hores)

Segona Catalana - jornada 20: Riudoms-Bonavista (dissabte 18.00 hores)

Segona Catalana - jornada 20: Rapitenca-At. Roda de Barà (diumenge 12.00 hores)

Segona Catalana - jornada 20: Perelló-Montblanc (diumenge 16.30 hores)

Segona Catalana - jornada 20: Amposta-Canonja (diumenge 17.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 15: Tortosa-Ebre-Tecnifutbol Tarragona (dissabte 17.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 15: EFB Calafell-EFB Salou (dissabte 19.15 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 15: Sant Jaume dels Domenys-Tarraco (diumenge 16.00 hores)

 

Futbol base

Divisió d’Honor Juvenil - jornada 21: Nàstic-Zaragoza (dissabte 12.30 hores)

Lliga Nacional Juvenil - jornada 21: Mercantil-Nàstic (diumenge 12.00 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 18: FFB Reus-At. Sant Just (dissabte 12.15 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 18: EF Gavà-Cambrils Unió (dissabte 19.00 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 18: EF SPiSP-Cornellà (dissabte 19.30 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 18: At. Segre-La Floresta (diumenge 17.00 hores)

Preferent juvenil femení - jornada 17: Girona-FF Base Reus (diumenge 12.00 hores)

 

Futbol sala

Segona Divisió B - jornada 20: FS Salou-5 Martorell (diumenge 12.15 hores)

 

Bàsquet sènior

Copa Catalunya masculina - jornada 16: Ploms Salle Reus-Artés (dissabte 18.05 hores)

Copa Catalunya femenina - jornada 16: CB Valls-Grup Barna (dissabte 18.00 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 17: Vedruna-Manyanet (diumenge 12.15 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 17: Reus Deportiu-Sant Cugat Negre (diumenge 19.15 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 17: Ploms Salle-Morell (dissabte 19.30 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 17: Terrassa-TGN Bàsquet (diumenge 19.15 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 17: ADT-Igualada B (dissabte 18.30 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 17: Morell-Ploms Salle B (28 de febrer, 20.30 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 17: Manyanet-Els Monjos (diumenge 12.00 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 17: Valls-Sant Josep (diumenge 19.45 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 17: El Vendrell-Reus Deportiu (dissabte 17.45 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 17: Salou-Nou Esplugues (diumenge 18.00 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 17: CBT-Prat Montibello (diumenge 18.00 hores)

 

Hoquei

OK Lliga - jornada 20: Palafrugell-Reus Deportiu (dissabte 20.00 hores)

OK Lliga - jornada 20: Calafell-Caldes (dissabte 20.00 hores)

OK Lliga Plata - jornada 20: Vendrell-Sant Cugat (dissabte 20.00 hores)

Lliga Nacional Catalana masculina - jornada 10: Noia-Vila-seca (diumenge 18.00 hores)

Lliga Nacional Catalana femenina - jornada 10: Sferic-Reus Deportiu (dissabte 18.00 hores)

Primera Catalana masculina- jornada : Ripollet-Riudoms (dissabte 19.30 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 19: Vendrell-Bell-lloc (divendres 21.45 hores)

Primera Catalana masculina- jornada : Valls-Reus Deportiu (dijous 20 de febrer, 21.30 hores)

Primera Catalana masculina- jornada : Sitges-Reus Ploms (dissabte 18.00 hores)

 

Voleibol

Superlliga masculina 2 - jornada 15: Michelin Almería-SPiSP (dissabte 19.45 hores)

 

Rugby

Divisió d’Honor Catalana - jornada 7: Banyoles-Rugby Tarragona (dissbte 15.30 hores)

Primera Catalana femenina - jornada 5: Sitges-Rugby Tarragona (dissabte 14.00 hores)

 

Futbol americà

Lliga Catalana de Futbol Americà - jornada 7: Reus Imperials-Panthers (diumenge 11.30 hores)

 

Handbol

Segona Catalana masculina - jornada 16: Valldoreix-CH Cambrils (diumenge 10.30 hores)

Segona Catalana femenina - jornada 16: CH Vendrell-Terrassa (diumenge 12.30 hores)