L’agenda esportiva de TarragonaDigital per aquest cap de setmana

Repassem algunes de les principals cites esportives dels grans clubs i les grans competicions. El futbol, el bàsquet, l’hoquei, el voleibol, el futbol sala, l’handbol, el rugbi o el futbol americà, a l’agenda

El cap de setmana del 22 i 23 de febrer deixa una agenda esportiva força minvada amb motiu de les celebracions de Carnaval. La Segona B, la Tercera Divisió i la Divisió d'Honor juvenil són les úniques competicions futbolístiques que es mantenen, fet que succeeix a un altre nivell menys agressiu en el bàsquet on juguen el CBT, el Valls i el Salou però alguns partits de les categories inferiors no es disputen aquest cap de setmana perquè ja s'han disputat o han quedat fixats per altres dates. Repassem les cites esportives del cap de setmana, tot seguit.

 

Futbol sènior

Segona Divisió B - jornada 26: Castellón-Nàstic (diumenge 17.00 hores)

Tercera Divisió - jornada 25: Pobla-Peralada (diumenge 12.00 hores)

 

Futbol base

Divisió d’Honor Juvenil - jornada 23: Nàstic-Stadium (dissabte 12.00 hores)

 

Futbol sala

Segona Divisió B - jornada 22: FS Salou-Futsal Aliança Mataró (dissabte 16.30 hores)

 

Bàsquet sènior

Lliga EBA - jornada 19: CB Tarragona-Mollet (dissabte 16.00 hores)

Lliga EBA - jornada 19: Badalonès-CB Valls (dissabte 20.00 hores)

Lliga EBA - jornada 19: Sant Adrià-CB Salou (dissabte 18.00 hores)

Copa Catalunya masculina - jornada 18: Ploms Salle Reus-Navàs (dissabte 16.00 hores)

Copa Catalunya femenina - jornada 18: CB Valls-Sant Adrià B (dissabte 18.05 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 18: Manyanet-Terrassa (dissabte 16.00 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 18: Balaguer-Ploms Salle (dissabte 18.30 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 18: TGN Bàsquet-Cornellà (diumenge 18.00 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 18: AESE-ADT (dissabte 19.30 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 18: Ploms Salle B-Valls BNA (dissabte 13.15 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 18: Igualada B-El Vendrell (dissabte 19.30 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 18: Salou-Vilafranca (diumenge 12.00 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 18: Esplugues-CBT (diumenge 16.00 hores)

 

Hoquei

OK Lliga - jornada 22: Lleida-Reus Deportiu (diumenge 12.00 hores)

OK Lliga - jornada 22: Calafell-Barça (dissabte 18.00 hores)

 

Voleibol

Superlliga masculina 2 - jornada 17: SPiSP-Benidorm (dissabte 20.00 hores)

 

Rugby

Divisió d’Honor Catalana - jornada 9: Rugby Tarragona-Gòtics (dissabte 15.00 hores)

Primera Catalana femenina - jornada 7: Rugby Tarragona-Químic-Alella (dissabte 16.00 hores)

Segona masculina - jornada 6: Reus RC-INEF Barcelona (dissabte 15.00 hores)

 

Futbol americà

Lliga Catalana de Futbol Americà - jornada 8: Riudoms Rebels-Pagesos (dissabte 15.00 hores)

 

Handbol

Segona Catalana masculina - jornada 18: Sant Vicenç B-CH Cambrils (dissabte 20.45 hores)

Segona Catalana femenina - jornada 18: CH Vendrell-Sant Esteve de Palautordera (dissabte 19.45 hores)

 

Atletisme

Matarón de Sevilla amb la presència de Marta Galimany (diumenge 8.30 hores)

Més notícies de la categoria Esports