Els resultats esportius del cap de setmana

Repassem els resultats de les principals cites esportives dels grans clubs i les grans competicions. El futbol, el bàsquet, l’hoquei, el voleibol, el futbol sala, l’handbol, el rugbi o el futbol americà, a l’agenda

Arriba el primer cap de setmana esportiu per a la majoria d’equips, clubs i esports del Camp de Tarragona. Exceptuant les categories inferiors de l’hoquei sobre patins, la resta de competicions tornen a la normalitat amb comptades excepcions com la disputa de la Copa del Rei per part del Nàstic de Tarragona o de la Copa Príncipe per part del CV Sant Pere i Sant Pau. El futbol territorial i el futbol base tornen a l’acció i també ho fan les desenes de representants del bàsquet més local. Un dels encontres destacats del cap de setmana serà el derbi entre el Reus Imperials i el Riudoms Rebels en la cinquena jornada de la Lliga Catalana de Futbol Americà.

 

  • NOVETAT: Sigues el primer en saber les notícies de la teva població i de tot Tarragona, gratis al teu mòbil. Fes clic aquí!

 

Futbol sènior

Copa del Rei - segona eliminatòria: Nàstic-Zaragoza (dissabte 12.00 hores)

Tercera Divisió - jornada 19: Pobla-Santfeliuenc (dissabte 18.30 hores)

Primera Catalana - jornada 16: UE Valls-Can Vidalet (diumenge 16.30 hores)

Primera Catalana - jornada 16: CE El Catllar-Vilanova (diumenge 12.00 hores)

Segona Catalana - jornada 16: Pobla B-Cultural Bonavista (dissabte 15.30 hores)

Segona Catalana - jornada 16: Cambrils Unió-At. Mora La Nova (dissabte 16.30 hores)

Segona Catalana - jornada 16: Montblanc-Camarles (dissabte 16.30 hores)

Segona Catalana - jornada 16: At. Roda de Barà-Les Borges del Camp (dissabte 17.30 hores)

Segona Catalana - jornada 16: Canonja-Gandesa (diumenge 12.00 hores)

Segona Catalana - jornada 16: Ampolla-Riudoms (diumenge 16.00 hores) 

Segona Divisió femenina - jornada 11: Pardinyes-EFB Salou (dissabte 17.00 hores) 

Segona Divisió femenina - jornada 11: Castellví-EFB Calafell (dissabte 17.30 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 11: Ribes-Tecnifutbol Tarragona (diumenge 15.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 11: Tarraco-Tortosa-Ebre (diumenge 16.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 11: Sant Jaume dels Domenys-Bellcairenc (diumenge 16.00 hores)

 

Futbol base

Divisió d’Honor Juvenil - jornada 17: Ebro-Nàstic (diumenge 16.00 hores)

Lliga Nacional Juvenil - jornada 17: Nàstic-Girona (dissabte 18.00 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 14: Terlenka-La Floresta (dissabte 17.30 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 14: Cambrils Unió-Amposta (dissabte 18.00 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 14: Sant Quirze-EF SPiSP (dissabte 19.15 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 14: L’Hospitalet-FFB Reus (diumenge 16.00 hores)

Preferent juvenil femení - jornada 13: FFB Reus-Levante Las Plamas (dissabte 12.00 hores)

 

Futbol sala

Segona Divisió B - jornada 16: FS Salou-Calvià (diumenge 12.30 hores)

 

Bàsquet sènior

Lliga EBA - jornada 14: Valls-Sants (dissabte 18.00 hores)

Lliga EBA - jornada 14: CB Tarragona-Badalonès (dissabte 19.00 hores)

Lliga EBA - jornada 14: Mataró-Salou (diumenge 18.00 hores)

Copa Catalunya masculina - jornada 13: Ploms Salle Reus-AESE (dissabte 18.00 hores)

Copa Catalunya femenina - jornada 13: Igualada-Valls (diumenge 19.00 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 13: Balaguer-TGN Bàsquet (dissabte 18.30 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 13: Viladecans-Ploms Salle Reus (dissabte 19.30 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 13: Reus Deportiu-Sabadell (diumenge 19.15 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 13: Morell-Manyanet Reus (diumenge 19.00 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 13: Reus Deportiu-Igualada B (dissabte 19.15 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 13: Valls-Odena (dissabte 19.45 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 13: Ploms Salle B-AESE B (dissabte 19.45 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 13: Manyanet Reus-Morell (diumenge 17.45 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 13: Els Monjos-ADT (diumenge 17.45 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 13: Sant Andreu-El Vendrell (diumenge 19.15 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 13: Collblanc-CBT (dissabte 18.00 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 13: Cubelles-Salou (diumenge 18.30 hores)

 

Hoquei

OK Lliga - jornada 16: Reus Deportiu-Caldes (divendres 21.00 hores)

OK Lliga - jornada 16: Calafell-Lloret (dissabte 20.00 hores)

 

Voleibol

Copa Príncipe, semifinals: Dumbría-SPiSP (dissabte 19.00 hores)

 

Rugby

Divisió d’Honor Catalana - jornada 4: Rugby Tarragona-FCB Blau (dissabte 15.00 hores)

 

Futbol americà

Lliga Catalana de Futbol Americà - jornada 5: Reus Imperials-Riudoms Rebels (diumenge 11.30 hores)

 

Handbol

Segona Catalana masculina - jornada 12: Sant Joan Despí B-Cambrils (diumenge 17.00 hores)

Segona Catalana femenina - jornada 12: Sant Quirze B-Vendrell Tarragona (diumenge 12.30 hores)