GRUP DE FACEBOOK:

Fes click AQUÍ i uneix-te al nostre Grup Oficial de Facebook! Notícies, enquestes i moltes opinions sobre tot el que passa a les comarques de Tarragona.

Els resultats esportius del cap de setmana

Repassem els resultats de les principals cites esportives dels grans clubs i les grans competicions. El futbol, el bàsquet, l’hoquei, el voleibol, el futbol sala, l’handbol, el rugbi o el futbol americà, a l’agenda

Ja s'ha tancat el primer cap de setmana esportiu per a la majoria d’equips, clubs i esports del Camp de Tarragona. Exceptuant les categories inferiors de l’hoquei sobre patins, la resta de competicions han tornat a la normalitat amb comptades excepcions com la disputa de la Copa del Rei per part del Nàstic de Tarragona on els grana han quedat eliminats o de la Copa Príncipe per part del CV Sant Pere i Sant Pau on els cooperativistes han arribat a la final però l'han perdut. El futbol territorial, el futbol base, el bàsquet i altres esports han deixat els primers marcadors del 2020 que pots consultar tot seguit.

 

  • NOVETAT: Sigues el primer en saber les notícies de la teva població i de tot Tarragona, gratis al teu mòbil. Fes clic aquí!

 

Futbol sènior

Copa del Rei - segona eliminatòria: Nàstic 1-3 Zaragoza

Tercera Divisió - jornada 19: Pobla 2-0 Santfeliuenc

Primera Catalana - jornada 16: UE Valls 3-1 Can Vidalet

Primera Catalana - jornada 16: CE El Catllar 2-4 Vilanova

Segona Catalana - jornada 16: Pobla B 3-1 Cultural Bonavista

Segona Catalana - jornada 16: Cambrils Unió 1-1 At. Mora La Nova

Segona Catalana - jornada 16: Montblanc 0-4 Camarles

Segona Catalana - jornada 16: At. Roda de Barà-Les Borges del Camp (Les Borges s'ha retirat de la competició)

Segona Catalana - jornada 16: Canonja 1-2 Gandesa

Segona Catalana - jornada 16: Ampolla 6-2 Riudoms

Segona Divisió femenina - jornada 11: Pardinyes 2-2 EFB Salou

Segona Divisió femenina - jornada 11: Castellví 1-6 EFB Calafell

Segona Divisió femenina - jornada 11: Ribes 3-1 Tecnifutbol Tarragona

Segona Divisió femenina - jornada 11: Tarraco 3-0 Tortosa-Ebre

Segona Divisió femenina - jornada 11: Sant Jaume dels Domenys 4-3 Bellcairenc

 

Futbol base

Divisió d’Honor Juvenil - jornada 17: Ebro 1-1 Nàstic

Lliga Nacional Juvenil - jornada 17: Nàstic 1-1 Girona

Preferent juvenils masculí - jornada 14: Terlenka 1-1 La Floresta

Preferent juvenils masculí - jornada 14: Cambrils Unió 1-1 Amposta

Preferent juvenils masculí - jornada 14: Sant Quirze 1-2 EF SPiSP

Preferent juvenils masculí - jornada 14: L’Hospitalet 3-3 FFB Reus

Preferent juvenil femení - jornada 13: FFB Reus 7-2 Levante Las Plamas

 

Futbol sala

Segona Divisió B - jornada 16: FS Salou 5-2 Calvià

 

Bàsquet sènior

Lliga EBA - jornada 14: Valls 69-72 Sants

Lliga EBA - jornada 14: CB Tarragona 67-73 Badalonès

Lliga EBA - jornada 14: Mataró 61-68 Salou

Copa Catalunya masculina - jornada 13: Ploms Salle Reus 60-69 AESE

Copa Catalunya femenina - jornada 13: Igualada 58-40 Valls

Primera Categoria femenina - jornada 13: Balaguer 64-61 TGN Bàsquet

Primera Categoria femenina - jornada 13: Viladecans 47-72 Ploms Salle Reus

Primera Categoria femenina - jornada 13: Reus Deportiu 30-83 Sabadell

Primera Categoria femenina - jornada 13: Morell-Manyanet Reus (ajornat al 17 de gener)

Segona Categoria masculina - jornada 13: Reus Deportiu 63-69 Igualada B

Segona Categoria masculina - jornada 13: Valls 85-60 Odena

Segona Categoria masculina - jornada 13: Ploms Salle B 63-69 AESE B

Segona Categoria masculina - jornada 13: Manyanet Reus 49-67 Morell

Segona Categoria masculina - jornada 13: Els Monjos 63-70 ADT

Segona Categoria masculina - jornada 13: Sant Andreu 83-78 El Vendrell

Segona Categoria femenina - jornada 13: Collblanc 44-47 CBT

Segona Categoria femenina - jornada 13: Cubelles 54-43 Salou

 

Hoquei

OK Lliga - jornada 16: Reus Deportiu 5-3 Caldes

OK Lliga - jornada 16: Calafell 6-1 Lloret

 

Voleibol

Copa Príncipe, semifinals: Dumbría 1-3 SPiSP

Copa Príncipe, final: Barça 3-0 SPiSP

 

Rugby

Divisió d’Honor Catalana - jornada 4: Rugby Tarragona 24-32 FCB Blau

 

Futbol americà

Lliga Catalana de Futbol Americà - jornada 5: Reus Imperials 14-6 Riudoms Rebels

 

Handbol

Segona Catalana masculina - jornada 12: Sant Joan Despí B 28-29 Cambrils

Segona Catalana femenina - jornada 12: Sant Quirze B 40-26 Vendrell Tarragona