L’agenda esportiva de TarragonaDigital per aquest cap de setmana

Repassem algunes de les principals cites esportives dels grans clubs i les grans competicions. El futbol, el bàsquet, l’hoquei, el voleibol, el futbol sala, l’handbol, el rugbi o el futbol americà, a l’agenda

El cap de setmana esportiu del 15 i 16 de febrer deixa algunes absències com gran part dels partits de bàsquet de les categories més humils, el futbol americà o el voleibol a la Superlliga Msculina 2. Les cites que no fallen són les futbolístiques i les d'un hoquei que presenta dos encontres molt importants: la Lliga Europea amb el Reus Deportiu i la Copa Princesa amb el Vendrell. Repassem els pròxims encontres, tot seguit.

 

Futbol sènior

Segona Divisió B - jornada 25: Nàstic-Lleida Esportiu (diumenge 12.00 hores)

Tercera Divisió - jornada 24: Igualada-Pobla (dissabte 18.00 hores)

Primera Catalana - jornada 21: Mollerussa-UE Valls (diumenge 17.00 hores)

Primera Catalana - jornada 21: Martorell-CE El Catllar (diumenge 12.00 hores)

Segona Catalana - jornada 21: At. Roda de Barà-Cambrils Unió (dissabte 17.45 hores)

Segona Catalana - jornada 21: Canonja-Rapitenca (diumenge 12.00 hores)

Segona Catalana - jornada 21: Cultural Bonavista-Camarles (diumenge 17.00 hores)

Segona Catalana - jornada 21: Tortosa-Riudoms (diumenge 17.00 hores)

Segona Catalana - jornada 21: Pobla B-At. Mora La Nova (dissabte 16.00 hores)

Segona Catalana - jornada 21: Montblanc-Amposta (dissabte 16.30 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 16: EFB Salou-Femení Tortosa Ebre (diumenge 13.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 16: Tarraco-Alpicat (diumenge 16.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 16: Castellví-Sant Jaume dels Domenys (divendres 20.30 hores)

 

Futbol base

Divisió d’Honor Juvenil - jornada 22: Damm-Nàstic (dissabte 12.00 hores)

Lliga Nacional Juvenil - jornada 22: Vila-seca-Nàstic (dissabte 17.45 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 19: La Floresta-FFB Reus (dissabte 17.00 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 19: Cambrils Unió-At. Segre B (dissabte 12.45 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 19: At. Sant Just-EF SPiSP (dissabte 16.00 hores)

Preferent juvenil femení - jornada 18: FF Base Reus-Món Femení Terrassa (dissabte 12.00 hores)

 

Futbol sala

Segona Divisió B - jornada 21: Natació Sabadell-FS Salou (dissabte 20.30 hores)

 

Bàsquet sènior

Lliga EBA - jornada 18: Palma-CB Tarragona (diumenge 12.30 hores)

Lliga EBA - jornada 18: CB Valls-Cornellà (dissabte 18.00 hores)

Lliga EBA - jornada 18: CB Salou-Sants (diumenge 18.00 hores)

Copa Catalunya masculina - jornada 17: Cerdanyola-Ploms Salle Reus (dissabte 19.30 hores)

Copa Catalunya femenina - jornada 17: Lleida 88-59 CB Valls

Primera Categoria femenina - jornada 18: Morell-Reus Deportiu (dissabte 19.30 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 18: Sant Josep 73-67 Manyanet

 

Hoquei

Lliga Europea - jornada 5: Quevert-Reus Deportiu (dissabte 21.00 hores)

Copa Princesa - Semifinals: Vendrell-CDE Arenys (dissabte 20.30 hores)

Lliga Nacional Catalana masculina - jornada 11: Sentmenat-Vila-seca (diumenge 16.05 hores)

Lliga Nacional Catalana femenina - jornada 11: Voltregà-Reus Deportiu (diumenge 16.30 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 20: Riudoms-Cornellà (dissabte 19.30 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 20: Sant Cugat-Vendrell (divendres 21.00 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 20: Bell-lloc-Valls (diumenge 18.00 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 20: Reus Ploms-Igualada (dissabte 19.50 hores)

Primera Catalana masculina- jornada 20: Reus Deportiu-Sitges (diumenge 20.00 hores)

 

Rugby

Primera Catalana femenina - jornada 6: AVRFCB-Rugby Tarragona (dissabte 17.00 hores)

Segona masculina - jornada 5: Alt Empordà-Reus RC (diumenge 12.00 hores)

 

Tennis Taula

Superdivisió femenina - jornada 14: Reus Ganxets-CDTM Rivas (dissabte 18.00 hores)

 

Handbol

Segona Catalana masculina - jornada 17: CH Cambrils-Taverna Sa Súria (dissabte 18.00 hores)

Segona Catalana femenina - jornada 17: Martorell B-CH Vendrell (divendres 21.00 hores)