Telegram : +34 639 048 422

E-Mail: info@tarragonadigital.com

NOVETAT GRATIS:

T'enviem gratis al mòbil les últimes notícies de Reus. Fes clic aquí et sorprendrà!

Llistes electorals de Reus per les eleccions municipals 2019

Aquestes són les llistes electorals dels partits polítics que concorreran a les eleccions municipals del dia 26 de maig de 2019 a la ciutat de Reus:

 

PSC - Partit dels Socialistes de Catalunya

ERC- Esquerra Republicana de Catalunya

PDECat - Junts per Reus

Primàries  - Reus per la República

Entre Veïns

Ara Reus

En Comú Podem Reus

DCIDE - Centro Izquierda de España

CUP-Amunt - Candidatura d'Unitat Popular-Agrupació Municipalista

Ciutadans - Partido de la Ciudadanía

PP

Vox

 

PSC - Partit dels Socialistes de Catalunya

  1. Martín Martínez, Andreu
  2. Martínez Serrano, Ana Isabel
  3. Ferré Vallès, Raimon
  4. Guaita Esteruelas, Sandra
  5. Marcos Cruz, Daniel
  6. Pozuelo Blanco, Maria del Carmen
  7. Fort Robert, Hèctor
  8. Agudo Cabana, Tania (I)
  9. Bonillo Alcaina, Isaac
  10. Cáceres Ramírez, Alejandra
  11. Yeste Sevilla, Alejandro (I)
  12. González García, Inés
  13. García Álvarez, Enrique
  14. Virumbrales López, Patricia
  15. Alujas Güell, Pau
  16. González Pedrós, Adoración
  17. Agudo Romero, Carles (I)
  18. García Martínez, Marcela
  19. Martín Domínguez, Enrique
  20. Mañas Mármol, María Dolores
  21. Roldán Real, Jesús
  22. Torres Segura, Magdalena (I)
  23. Salvat Guarque, Ramon (I)
  24. Ruíz Gómez, Maria Dolores
  25. Elías Valls, Manuel
  26. Besora Juncosa, Amèlia
  27. Jornet Gironès, Francesc
  • Suplents
  1. Garcia Jiménez, Maria Dolores
  2. Quirós Solís, Francisco
  3. Martínez Berruezo, Isabel
  4. Rivero Moreno, Vicente

 

ERC - Esquerra Republicana de Catalunya

  1. Noemí Llauradó Sans

  2. Daniel Recasens Salvador (Independent)

  3. Montserrat Flores Juanpere

  4. Carles Prats Alonso (Independent)

  5. Marina Berasategui Canals

  6. Òscar Subirats Torrebadell

  7. Ana García Pachón (Independent)

  8. Bruno Morejón Mateo (Independent)

  9. Dorina Moldovan (Independent)

  10. Alexandre Gonzàlez Castro

  11. Esther Porter Garcia (Independent)

  12. Edu Mejías Montagut (Independent)

  13. Anna Fort Cogul

  14. Xavier Alagarda Rodríguez

  15. Eva Ferran Roig

  16. Amadeu Bonet Laplana

  17. Misericòrdia Vinaixa Fortuny

  18. Jordi Martí Trill

  19. Lourdes Camprubí Reverté (Independent)

  20. Antonio Masip Fort

  21. Maria Antònia Jordà Solé

  22. Raimon Martí Arbós

  23. Natàlia Costa Pàmies

  24. Enric Fandos Lagunas

  25. Carme Ferrer Marín

  26. Joan Antoni Verge Guarch

  27. Ester Alberich Forns

  • Suplents
  1. Jordi Torres López
  2. Pilar Camarasa Cardona

  3. Marc Guirro Llauradó

  4. Maria Dolors Gené Llagostera (Independent)

  5. Antoni Randuà Sabater

  6. Mireia Masip Esparza

  7. Joan Guix Oliver

 

PDECat - Junts per Reus

  1. Carles Pellicer Punyed
  2. Montserrat Vilella Cuadrada
  3. Teresa Pallarès Piqué
  4. Montserrat Caelles Bertran
  5. Pep Cuerba Domenech
  6. Mariluz Caballero Gabas
  7. Hipòlit Monseny Gabaldà
  8. Dolors Sardà Lozano
  9. Pere Aluja Balsells
  10. Joaquim Enrech Garola
  11. Anna Tarragó Sanromá
  12. Josep Colom Ossó
  13. Sergi Novo Colom
  14. Judith Brugués Mellado
  15. Marta Bru Pérez
  16. Jordi Mateu Guarro
  17. Filomena de Haro Rodriguez
  18. Manuel Madueño Lara
  19. Cori Prats Limón
  20. Dobrita Ponea
  21. Santiago Esteve Escoda
  22. Cayetano Zapata Gomez
  23. Ramon Bergada Bartolí
  24. Dolors Reig Pallejà
  25. Cori Parra Rubio
  26. Vicente Gabarri Giménez
  27. Meritxell Ruiz Isern

 

  • Suplents
  1. Marc Arza Nolla
  2. Josep Ramón Ferré del Campo
  3. Jordi Domingo Marcó
  4. Silvina Santoro Carballido
  5. Dolors Roca Cros
  6. Angelina Pla José
  7. Jordi Forner Pàmies
  8. Lluís Gómez Agustench
  9. Cori March Juncosa
  10. Jordi Gras Estalella

 

Primàries Reus

  1. Lluís Pallejà Català
  2. Úrsula Subirà Carrasco
  3. Biel Ferrer Puig
  4. Esther Cabré Hernández
  5. Anna M. Sugranyes Nolla
  6. Josep m. Berga Muñarch
  7. Eduard Prats Alonso
  8. Maria Pilar Garcia Prous
  9. Maria José 'Josi' Cerdan Alcaraz
  10. Carles Borrull Baraut
  11. Jaume Garriga Romeu
  12. Manel Fort Canyelles
  13. Mònica Grau Gil
  14. Maria dels Àngels Granados Serrano
  15. Maria del Mar Matias Santacoloma
  16. Jaume Ollé Casals
  17. Cori Sauné Ollé
  18. Miquel Carpena Casajuana
  19. Concepció Alberich Saperas
  20. Joan Tortajada Rodríguez
  21. Rosa M. Adell Salvadó
  22. Ingo Loose
  23. Albert Pascual Lorente
  24. Santi Nogués Boronat
  25. Pepita Roig Armengol
  26. Lluís Gibert Serrano
  27. Maria Asens Vilella
  • Suplents
  1. Salvi Batlle Domènech
  2. Ana Isabel Tarragona Felip

  3. Maria del Carme Penedès Gatell

  4. Antoni Veciana Abella

 

Entre Veïns

  1. Valentín Rodríguez Bonillo
  2. Esperanza Torrijos González
  3. Eduardo Navas Domínguez
  4. Noemí Loren Martín
  5. Ana Maria Flores Martínez
  6. Cristina Romagosa Jou
  7. Antonio Raya Ruiz
  8. Eusebio Macías Lucero
  9. Carolina Villarubia Sánchez
  10. Santiago del Castillo Palacín
  11. Sónia Pérez Hervas
  12. Alejandro Vidal
  13. Jaqueline González Rubio
  14. Alex Navarro
  15. M. Rosa García Quirós
  16. Encarnación Castaño García
  17. Javier Martínez Méndez
  18. M. Soledad Conesa Roca
  19. Christian Mauricio Cortés Rojo
  20. Sara Gómez Escoda
  21. Álvaro Nicolás Catalán Farias
  22. Ángel Toro Navarro
  23. Encarnación García Marín
  24. M. Luisa Navarro Jiménez
  25. Marc Moncusí López
  26. Ramón Peña Bertolín
  27. Ana Belén Castaño Sánchez

 

  • Suplents
  1. Montserrat Rodríguez López
  2. Pedro Silva Rogel
  3. Ana Maria Torres Garcia
  4. Jorge Vázquez Robledo
  5. Montserrat Garcia Salcedo
  6. Gustavo Navas Barroso
  7. Maria Duran Vigara
  8. Dolores Torres Galan

 

Ara Reus

  1. Daniel Rubio Angosto
  2. Dolors Del Mar Vázquez Pérez
  3. Jordi Cervera Martínez
  4. Paula Modol Durà
  5. Mustapha El Aad-Dam El Ouriachi
  6. Misericordia Balanya Caballé
  7. Ramon Palmerin Granado
  8. Maria Josefa Argüelles López
  9. Carles Francesc Macaya Elias
  10. Verònica Trevejo Carrillo
  11. Antonio Geasali Valencia
  12. Maria Carmen Barragán Cabezas
  13. Javier Gesalí Jove
  14. Monica Ciuret Vidiella
  15. Rafael Quirós Franco
  16. Rosa Maria Mancebón Laguna
  17. Jose Luis Latorre Bonache
  18. Claudia Fernández García
  19. Jose Luis Rius Martínez
  20. Victoria Llamas Santos
  21. Pedro Juan Margalef Lleixa
  22. Virginia Pellejà Escrig
  23. Manuel Sánchez Martos
  24. Susana Infantes Leal
  25. Jose Maria Riolobos Feisa
  26. Carmen Guillen Garcia
  27. Noelia Solé Ransanz
  • Suplents
  1. Joan Bosch Domingo
  2. Maria Montuenga Estadella
  3. Jordi Camarasa Aguadé
  4. Anna Llima Marcos
  5. Israel Batista Batista
  6. Loli Pérez Ortiz
  7. Juan Ovejo Ortiz
  8. Isabel Vendrell Juncosa
  9. Jose Antonio Fernández
  10. Tamara Valdepeñas Alcaide

En Comú Podem Reus

  1. Pilar Flamenco Calvo
  2. Ricardo Redondo Molto
  3. Nazaret Troya Cala
  4. Gerardo Sisó Boix
  5. Encarnación Quirós Franco
  6. Ana Dionisia Aquino Paiva
  7. Francisco Manuel Ortega Cervantes
  8. Estefania Troya Cala
  9. Jordi Carrillo Caro
  10. Francisca Pelaez Ramirez
  11. Duna García Plaza
  12. Asier Zapateria Gomez
  13. Yolanda Pellejero Ramírez
  14. Jose Pedro Añón Sarciada
  15. Antonio Medrano Pastrana
  16. Juan Luis Ponzoa Pina
  17. María Pastora Roldán Crespo
  18. Mónica Valladares Chapela
  19. Hicham El Yaakoubi Bahloul
  20. Piedad Guiterrez Campos
  21. Joseba Mirena Sastre Veiga
  22. Ana María Molina Sánchez
  23. Angel Cogollor de Quer
  24. Cristian Poliopol
  25. Dania García Sánchez
  26. Andreu Agredano Bonet
  27. Maria Teresa Valverdú March

 

  • Suplents
  1. Ana Natalia Giosa Velázquez
  2. Manuel Pozo Valdelomar
  3. Rebeca Gas Duarte
  4. Oscar Antonio Zañartu Cruzado

 

DCIDE - Centro Izquierda de España

  1. Juan Carlos Sánchez Martínez
  2. Josefa Labrador Barrafón
  3. Guillermo Figueras Talarn
  4. Alicia González Iglesias
  5. Rodrigo Fernández Daroca
  6. José Maria Álvarez Caballero
  7. Carmen Blanco Rubiales
  8. Tomás De Jesús Vaquero
  9. Ariadna Molina García
  10. María Del Carmen Bonillo Caballero
  11. José Gallego Parra
  12. María Isabel García Díaz
  13. Javier González Baschwitz
  14. Montserrat Cortés Piqueras
  15. Silvia Latre Solé
  16. Jesús Molina Domínguez
  17. Antonia Berbel Carrillo
  18. Clara Marzo Aguilar
  19. Aitor Nisa López
  20. María Del Pilar López Gómez
  21. Isabel Hernández García
  22. Pedro López Gallardo
  23. Clementina Alonso Balza
  24. José Manuel Arredondo Hernández
  25. Ricardo Casal González
  26. María Dolores García Martín
  27. Francisco García Pérez
  • Suplentes
  1. Ester Martínez Castillo
  2. José Luis López Pasadas
  3. Manuel Lozano Sánchez
  4. Emilia Martínez Berruezo

 

CUP-Amunt - Candidatura d'Unitat Popular-Agrupació Municipalista

  1. Marta Llorens Pérez

  2. Edgar Fernández Blázquez

  3. Mónica Pàmies Flores

  4. Francesc Valls Fonayet

  5. Mªassumpció (MARIONA) Cuadrada Monteverde

  6. Antoni Nogués Andreu

  7. Anna Robledo Jané

  8. Esteban (ESTEVE) Rodríguez Moreno

  9. Carlota Vendrell González

  10. Ricard Aragonès Piqué

  11. Anna Simó Ollé

  12. Xavier Forcadell Monsó

  13. Alina Ballester Rodríguez

  14. Josep Maria (PEP) Llauradó Marimon

  15. Laia De Salvadó Pàmies

  16. Roger Vinaixa Siuró

  17. Mireia Romeu Ferran

  18. Oriol Salas Vallverdú

  19. Roser Palomar Font

  20. Miquel Saperas Tuset

  21. Maria Neus Anglès Borràs

  22. Andreu Escolà Llevat

  23. Elena Bolaños Baquero

  24. Jose Maria Esteban Fernández De La Fuente

  25. Marta Sureda Romero

  26. Ramon Llop Juncar

  27. Rosa Maria Tort Vernet

 

  • Suplents

 

  1. Maria Carme Pagès Pallisé
  2. Miquel Reverté Mariné
  3. Marta Puig Beltran
  4. Xavier Angelergues Abellà
  5. Anna Olivé Corral
  6. Oriol Ciurana Zaragoza
  7. Maria Àngels Paixà Bertran
  8. Xavier Milian Nebot

 

Ciutadans - Partido de la Ciudadanía

  1. Ángeles Débora García Cámara
  2. Ricardo López Vázquez
  3. Raúl Meléndez Marfil
  4. Patricia Pérez Gutiérrez
  5. José Patiño Ribera
  6. Carlos Martín Naranjo
  7. Raquel Tamar García Cámara
  8. Francisco Javier Vaquero Rodríguez
  9. María Dolores García Gallego
  10. Antonio Carlos Segovia Agámez
  11. Carlos Gutiérrez Ruiz
  12. Miguel Luján García Berardi
  13. Tatiana Muñoz Contreras
  14. Jorge González Cabrera
  15. Elena Cobler Martínez
  16. Francisco Reyes Reyes
  17. Francisco Fraile Lozano
  18. Abel Héctor García De La Varga
  19. María Josefa Pérez Cáceres
  20. Araceli Sánchez Siles
  21. Álvaro Casabona Gracia
  22. Isidro Albea Miranda
  23. Sergio Motera Reche
  24. María Asunción Ribas Montilla
  25. María Teresa Gracia Jara
  26. Alberto Segura Franco
  27. Cristina Gutiérrez Rosell
  • Suplents
  1. Araceli Comas De Argemir Marti

 

Partit Popular

  1. Sebastià Domènech Bosch
  2. María Dolors Compte Llusà
  3. Montserrat Duch Cartaña
  4. Fernando Mollá Ayuso
  5. José Miguel Márquez Oliver
  6. Francisco Luís Tiñena Beseran
  7. Marc Sabaté Abad
  8. Ana Cabezas Machuca
  9. Marc Lindez Pallarès
  10. Carmen Sánchez Yeste
  11. Antonio Carmona Pelaez
  12. María Del Carmen Bellón López
  13. Francisco Reche Urban
  14. María Carmen García Aznar
  15. José Santiago Súarez
  16. María De Las Nieves Gómez García
  17. María Asunción Sánchez Manuel
  18. Luís Camacho Camacho
  19. Antonio Jiménez Oviedo
  20. Manuel Alberto Trejo Vela
  21. María Vanessa Vives Valls
  22. Carmen Genara López Cordero
  23. Cesareo Quiroga Castaño
  24. Antonio Celma Roig
  25. Francisco González Gámez
  26. María Fernández Valverde
  27. Antonia López Santamaria

 

Vox

  1. Jordi Ferré Rey
  2. César De Laorden Satiuse
  3. Inmaculada Company Domínguez
  4. Juan Luis Fernández Miguélez
  5. Rosario Pérez Gómez
  6. Montserrat Rosendo Preciado
  7. Melvin José Taveras Gutiérrez
  8. María José Blanco Loureiro
  9. Cristina Tena Iglesias
  10. Jordi Borràs Marimon
  11. Daniel García Méndez
  12. Fernando Augusto Malvido Villar
  13. Elvira Gabarre Giménez
  14. Caridad Tavera Guzmán
  15. Hugo Odelis Muiños Rodríguez
  16. Alejandro Adán Fernández
  17. Gregoria Manso Cantero
  18. Joaquín Catalán Lardiés
  19. Marcela Rubio Rey
  20. Montserrat Bosch Sierra (Independent)
  21. José Torrent Flores
  22. Juan Carlos Aybal González (Independent)
  23. Isabel Heredia Caballero
  24. Laura Isabel González Pérez (Independent)
  25. Josepa Trillas Moragas
  26. Pedro Caparrós Andrades
  27. Maria Rosa Moliner Arbós

 

  • Suplents
  1. Caridad Alastruey Fuertes
  2. José Rosales Rodríguez (Independent)
  3. María Celia Gómez Pérez (Independent)

 

Resultats eleccions municipals 2015 a Reus

Els resultats electorals de l'any 2015 a la ciutat de Reus van ser els següents:

  1. CIU              7 regidors
  2. CUP             6 regidors
  3. C's               4 regidors
  4. PSC             4 regidors
  5. ERC             2 regidors
  6. PP                2 regidors
  7. ARA             2 regidors

    💬 Fes clic aquí per rebre al teu mòbil l'actualitat de Reus. És gratis!

    Comentaris