L’agenda esportiva de TarragonaDigital per aquest cap de setmana

Repassem algunes de cites dels grans clubs i les grans competicions del darrer cap de setmana esportiu de l’any. El futbol, el bàsquet, l’hoquei, el voleibol, el futbol sala, l’handbol o el rugbi, a l’agenda
Darrer cap amb normalitat en les competicions habituals del Camp de Tarragona abans de l'aturada nadalenca | TarragonaDigital.com

Arriba el darrer cap de setmana esportiu de l’any pel que fa a les competicions més mediàtiques i nombroses i ho fa amb molta més activitat dissabte que diumenge. Deu cites queden marcades pel dia 22 mentre que quasi una quarantena ho faran dissabte, a més de l'únic punt que s'avança a divendres: el partit d'hoquei entre el Reus Deportiu i el Girona. Tot seguit, repassem alguns dels compromisos a tenir en compte de l’esport dels pròxims dies, sent el partit de futbol femení de Segona Divisió entre La Granada i el Sant Jaume dels Domenys el darrer en disputar-se.

  • NOVETAT: Sigues el primer en saber les notícies de la teva població i de tot Tarragona, gratis al teu mòbil. Fes clic aquí!

Futbol

Segona Divisió B - jornada 18: Nàstic-Hércules (diumenge 17.00 hores)

Tercera Divisió - jornada 17: Pobla-Cerdanyola (dissabte 18.00 hores)

Primera Catalana - jornada 15: Ascó-El Catllar (dissabte 16.00 hores)

Primera Catalana - jornada 15: Vilanova-Valls (dissabte 18.00 hores)

Segona Catalana - jornada 15: Les Borges del Camp-Cambrils Unió (dissabte 18.00 hores)

Segona Catalana - jornada 15: Riudoms-Montblanc (dissabte 18.00 hores)

Segona Catalana - jornada 15: Cultural Bonavista-Ampolla (dissabte 19.00 hores)

Segona Catalana - jornada 15: Ulldecona-Pobla B (diumenge 12.00 hores)

Segona Catalana - jornada 15: Gandesa-At. Roda de Barà (diumenge 16.00 hores)

Segona Catalana - jornada 15: Camarles-Canonja (diumenge 16.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 10: EFB Calafell-Tarraco (dissabte 16.55 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 10: Tecnifutbol Tarragona-Pardinyes (dissabte 17.30 hores

Segona Divisió femenina - jornada 10: EFB Salou-Castellví (diumenge 16.00 hores)

Segona Divisió femenina - jornada 10: La Granada-Sant Jaume dels Domenys (diumenge 19.00 hores)

Futbol base

Divisió d’Honor Juvenil - jornada 16: Nàstic-Lleida Esportiu (dissabte 16.00 hores

Lliga Nacional Juvenil - jornada 16: FE Grama-Nàstic B (diumenge 11.45 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 13: FFB Reus-Sant Quirze (dissabte 12.15 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 13: EF SPiSP-EF Gavà (dissabte 17.30 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 13: Cambrils Unió-Cornellà (dissabte 18.00 hores)

Preferent juvenils masculí - jornada 13: La Floresta-Sant Ildefons (dissabte 18.30 hores)

Perferent femení juvenil - jornada 13: Igualada-FFB Reus (dissabte 11.00 hores)

Futbol sala

Segona Divisió B - jornada 15: FS Salou-Cerdanyola (diumenge 12.00 hores)

Bàsquet

Lliga EBA - jornada 13: CBT-Cornellà (dissabte 19.00 hores)

Lliga EBA - jornada 13: Bianya Roser-Valls (diumenge 12.30 hores)

Lliga EBA - jornada 13: Mollet-Salou (dissabte 20.00 hores)

Copa Catalunya masculina - jornada 12: Almeda-Ploms Salle (dissabte 18.30 hores)

Copa Catalunya femenina - jornada 12: Valls-Cerdanyola (dissabte 19.00 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 12: TGN Bàsquet-Morell (divendres 21.00 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 12: Manyanet Reus-Sant Cugat (dissabte 17.45 hores)

Primera Categoria femenina - jornada 12: Ploms Salle-Reus Deportiu (dissabte 19.30 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 12: El Vendrell-Manyanet Reus (dissabte 17.45 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 12: Reus Deportiu-Odena (dissabte 18.15 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 12: ADT-Sant Andreu (dissabte 19.00 hores)

Segona Categoria masculina - jornada 12: Igualada B-Ploms Salle B (dissabte 19.30 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 12: CBT-L’Hospìtalet (dissabte 20.45 hores)

Segona Categoria femenina - jornada 12: Salou-Collblanc (diumenge 18.00 hores)

Hoquei

OK Lliga - jornada 14: Reus Deportiu-Girona (divendres 21.00 hores)

OK Lliga - jornada 14: Calafell-Igualada (dissabte 20.00 hores)

OK Lliga Plata - jornada 9: Sant Feliu-Vendrell (dissabte 19.45 hores)

Voleibol

Superlliga masculina 2 - jornada 12: SPiSP-Xàtiva Voleibol (dissabte 20.00 hores)

Rugby

Divisió d’Honor Catalana - jornada 3: CEU-Rugby Tarragona (dissabte 16.00 hores)

Handbol

Segona Catalana masculina - jornada 11: CH Cambrils-Sant Martí Adrianenc (dissabte 18.00 hores)

Segona Catalana femenina - jornada 11: CH Vendrell-Tàrrega (diumenge 12.30 hores)

"🏑 OK Lliga - Jornada 14: El Calafell vol allargar la festa rebent l’Igualada" "🏑 OK Lliga - Jornada 14: El Reus Deportiu Miró vol tancar l’any guanyant el Girona"