Tarragona Digital

Telegram : +34 639 048 422

E-Mail: info@tarragonadigital.com

Les llistes electorals de Tarragona per les eleccions generals del 28 d'abril de 2019

Aquí podeu consultar les llistes electorals que concorreran a les eleccions al Congrés dels Diputats convocades pel 28 d'abril de 2019
A la circumscripció de Tarragona hi ha quinze candidatures presentades. | Laia Solanellas

 

El proper diumenge, 28 d'abril, hi ha eleccions generals espanyoles. Per la circumscripció de Tarragona, són un total de 15 les candidatures que es presenten i que, per tant, els electors podran escollir per dipositar a les urnes. En total, els votants tarragonins escolliran sis diputats: tot i que no totes les candidatures presenten sis noms, sí que ho fan la immensa majoria. A més, també hi ha candidats suplents. Pel que fa al Senat, es poden triar un màxim de tres candidats en un format d'elecció oberta.

 

Llistes al Congrés dels Diputats per Tarragona a les eleccions generals 2019

Les llistes dels diversos partits polítics al Congrés dels Diputats per la circumscripció de Tarragona de cara a les eleccions  generals espanyoles 2019 són aquestes:

 

Partit Demòcrata Europeu Català (PDeCAT)

 

  1. Josep Rull Andreu
  2. Ferran Bel Accensi
  3. Aurora Masip (independent)
  4. Montserrat Vilella Cuadrada
  5. Esther Flubacher Domènech (independent)
  6. Jordi Marlès

 

Suplents

 

  1. Bàrbara Flores
  2. Marc Vinya Miralles
  3. Ferran Bladé
  4. Anna Magrinyà Vinyes
  5. Joaquim Miralles
  6. Manel Suñé
  7. Lluïsa Gené Rebull

 

Partit dels Socialistes de Catalunya (PSC)

 

  1. Joan Ruiz Carbonell
  2. Sandra Guaita Esteruelas
  3. Dolors Bel Guerrero
  4. Óscar Sánchez Ibarra
  5. Diana Salvadó Artells
  6. Carlos Javier Trinchan Viñes

 

Suplents

 

  1. Xavier Sabaté Ibarz
  2. Estela Baeza Vaquerizo
  3. Roger Caballero Folch
  4. Vanesa Reina Belenguer

 

Partit Popular (PP)

 

  1. Jordi Roca Mas
  2. Montserrat Duch Cartañà
  3. Juan José Sans Forcadell
  4. Miguel Ángel Cilleruelo Andrés
  5. Montserrat Montcusí Cardona
  6. María Dolores Juncal Santos

 

Suplents

  1. María Encarnación Quílez Valdevira
  2. Francisco Ripoll Roig
  3. Francesc Caballero Ristol

 

Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)

 

  1. Jordi Salvador i Duch
  2. Norma Pujol i Farré
  3. Joan Basseda i Domènech
  4. Irina Gómez i Maturana
  5. Eladi Galbe i Mauri
  6. Camí Mendoza i Mercè

 

Suplents

 

  1. Lluís Escoda i Freixas
  2. Virgínia Susana Martínez i Torres
  3. Alexandre Gonzàlez i Castro
  4. Anna Vidiella i Piñol
  5. Francesc Anguela i Bonet
  6. Maria Magdalena Jové i Guasch
  7. Joan Bertomeu i Zaragoza
  8. Maite Bel i Farnós
  9. Joan Salvador Balagué i Cervera
  10. Conxita Pujol i Sarroca

 

Ciutadans (Cs)

 

  1. Sergio del Campo Estaún
  2. Maria Carme Margalef Vernet
  3. Tamara Navarrete Navas
  4. Sergio José Lou Mercadé
  5. Maria Cecilia Castelló Melich
  6. Fernando Pecino Robles

 

Suplents

 

  1. Joan Arias López
  2. Raquel Tamar García Cámara

 

En Comú Podem

 

  1. Ismael Cortés Gómez
  2. Carolina Burgos Martín
  3. Andreu Agredano Bonet
  4. Laura Quiñones López
  5. Carlos Cercós Pérez
  6. Angels Pérez Penalba

 

Suplents

 

  1. Oscar Blasco Martínez

 

Partit Comunista dels Treballadors de Catalunya (PCTC)

 

  1. Albert Camarasa Escubedo
  2. Olga Says Fernández
  3. Eduard Amat Ochoa
  4. María del Carmen Asensio Giner
  5. María Luisa Serrano Zuñeda
  6. Francisco Moya Hernández

 

Suplents

 

  1. Pablo Roser Berthet

 

Recortes Cero - Grup Verd

 

  1. Rut Clemente Martin
  2. Carles Viadel Mestre
  3. Rafael Mateu Diaz
  4. Gertrudis Faura Marin
  5. Pedro Martin Peñasco
  6. Sandra Menor Ventura

 

Suplents

 

  1. Victor Vladimir Villacampa López
  2. Gema Menor Ventura

 

VOX

 

  1. Alejandro de Anta Puig
  2. Isabel Lázaro Pina
  3. Jordi Fernández Martínez
  4. Ana Belén Rodríguez Ros
  5. Jordi Ferré Rey
  6. Josefa Aguirre Clapé

 

Izquierda en Positivo (IZQP)

 

  1. Toni Garcia Perez
  2. Júlia Sala Medina
  3. Eduardo Cano Tomás
  4. Juan Francisco Cano Miñambres
  5. Carmen Perez Munuera
  6. Evelyn Cadenas Padilla

 

Partit Animalista Contra el Maltractament Animal (PACMA)

 

  1. David Martínez Planellas
  2. Jenifer Blanco Cortegana
  3. Ricard Treig Riojo
  4. Silvia Arlanzón Vidal
  5. Jorge Pouget Huguet
  6. María Morón Fernández

 

Suplents

 

  1. Efisio Ramis Giménez
  2. Elisabet Blanco Rodríguez
  3. Alberto Pontón Giménez

 

Partit Comunista del Poble de Catalunya (PCPC)

 

  1. Alberto Blázquez Torres
  2. María Carmen Beltrí García
  3. César del Valle Bautista
  4. Amparo Fernández Azuaga
  5. Avelino Martínez Martínez
  6. Purificación Bosch Julve

 

Suplents

 

  1. Francisco Beltrí Valmaña
  2. María Iluminada Pegueroles Gombau

 

Front Republicà

 

  1. Ferran Reyes Gómez
  2. José Vicente Pruñonosa Reverter
  3. María Encarnación Canet Benavent
  4. Omar Macías Molina
  5. María Ángeles Sánchez Sánchez
  6. Júlia Santapau Jardí

 

Suplents

 

  1. David Puig Cendra

 

Convergents

 

  1. Santiago Campos Piñol
  2. Joan Maria Diu Sagués
  3. Verònica Gómez i León
  4. Sara Gil Llombart
  5. Jordi Galve Beorlegui
  6. Teresa Múrria Pons

 

Suplents

 

  1. Sergi Pallarès Pino
  2. Maria del Mar Obradó Miquel (Independent)
  3. Pedro Bonet Soteras (Independent)

 

Per Un Món Més Just

 

  1. María del Rosario Muñiz Olivares

 

Llistes al Senat per Tarragona

Pel que fa al Senat, cada partit pot presentar llistes amb un màxim de tres candidats, acompanyats cadascun d'ells de dos suplents. Són aquests:

 

PSC

 

Santiago José Castellà Surribas

Suplent 1: M. Inmaculada Costa Ramon

Suplent 2: Daniel Cid Ricote

Joan Castor Gonell Agramunt

Suplent 1: Teresa Esmel Casanova.

Suplent 2: Manel de la Vega Carrera

M. Jesús Sequera Garcia

Suplent 1: Salvador Ferré Budesca

Suplent 2: Rocio León Aller

 

ERC

 

Miquel Aubà i Fleix

Suplent 1: Vanessa Callau i Miñarro

Suplente 2: Raül Franquet i Marcillas

 

Laura Castel i Fort

Suplent 1: Ivan Faccia i Serrano

Suplent 2: Ester Martí i Accensi

 

Josep Rufà i Gràcia

Suplent 1: Isabel Sales i Coderch

Suplent 2: Josep Maria Pallàs i Guasch

 

Izquierda en Positivo

 

Juan Ignacio Bellido del Brío

Suplent 1: Eva Rodríguez Martínez

Suplent 2: Jose Alberto Ruiz Arana

 

PP

 

José Juan Acero de Dios

Suplent 1: María Cristina Campos Álvarez

Suplent 2: Mariano Herraiz Puchol

 

Nuria Gómez Granés

Suplent 1: Luís María Pagés Bertomeu

Suplent 2: Yolanda Ortega Palomar

 

Juan Manuel Sánchez Ramírez

Suplent 1: Rosa Mary Iglesias Matamoros

Suplent 2: Carlos Joaquín Pastor García

 

PACMA

 

María Elena García Santos

Suplent 1: Juan Carlos Sánchez Benítez

Suplent 2: Tania Nieto Cortés

 

Iñigo Manrique Romero

Suplent 1: Rosa Huguet Galofré

Suplent 2: Víctor Masip Brevers

 

Núria Español Martorell

Suplent 1: Laia Tobella Andreu

Suplent 2: David Abizanda González

 

  

Ciutadans

  

Patricia Faura Fernández

Suplent 1: María Mar Negro Lorenzo

Suplent 2: José Portillo Rovira

 

Cristina Satué Vallvé

Suplent 1: Ana María Sampedro Bastos

Suplent 2: Sergio Marchal García

 

José Patiño Ribera

Suplent 1: Miguel Ángel Hidalgo Gutiérrez

Suplent 2: Conxi Almazán Gómez

 

Partit Comunista del Poble de Catalunya

 

José Juan Ferré Fornos

Suplent 1: Jordi Artesona Ruiz (Independent)

Suplent 2: Engracia Julve Godes

 

VOX

 

Sergio Macián de Greef

Suplent 1: Erik Asensio Morales

Suplent 2: María Luisa Peña Gallo

 

Ruth Elena García Cámara

Suplent 1: Pilar Herrero Juan

Suplent 2: José Ramón Gargallo Bosch

 

Alejandro Soler Baiget

Suplent 1: Judit Gómez García

Suplent 2: Antonio Morales Sánchez

 

Junts per Catalunya

 

Hèctor López i Bofill

Suplent 1: Teresa Moya i Giné

Suplent 2: Xavier Gallego i Seuba

 

Assumpció Castellví i Auví

Suplent 1: Judith Vidal i Vilella

Suplent 2: Rafael Serrano i Cobos

 

Jordi Sendra i Vellvè

Suplent 1: Josep Sancho i Beltri

Suplent 2: Míriam Forcadell i Estrem

 

En Comú Podem

 

Carles Fuxet Garcia

Suplent 1: Teresa Fortuny Solà

Suplent 2: Ricard Redondo Moltó

 

Angeles Aguilera Méndez

Suplent 1: María Carmen Pujadas Ruiz

Suplent 2: José Cristóbal López Campos

 

Juan Vicente Martínez Navarro

Suplent 1: Verónica Rubio Lorente

Suplent 2: José Manuel Calvente Redondo

 

  

Recortes Cero - Grup Verd

  

Gerardo Fonts Bonet

Suplent 1: Cora Melanie Kirch Jurado

Suplent 2: Luis Fernando Rosas Rosa

 

Per un Món Més Just

 

Alicia Garrido Muñiz

 

Convergents

 

Magí Pallarès Morgades

Suplent 1: Estefania Garcia Sunet

 

Resultats eleccions generals juny de 2016 a Tarragona

  • En Comú Podem   1 escó
  • ERC                       1 escó
  • PSC                       1 escó
  • PP                          1 escó
  • CDC                       1 escó
  • C's                          1 escó

 

Resultats eleccions generals desembre de 2015 a Tarragona

  • En Comú Podem         1 escó
  • ERC                             1 escó
  • PSC                             1 escó
  • DEM. I LLIB.                1 escó
  • C's                               1 escó
  • PP                                1 escó

Resultats eleccions generals novembre de 2011 a Tarragona

  • CIU                             2 escons
  • PSC                            2 escons
  • PP                               2 escons

 

Resultats eleccions generals  març de 2008 a Tarragona

  • PSC                           4 escons
  • CIU                            1 escó
  • PP                              1 escó

🍅 Ets un apassionat de la cuina? Subscriu-te gratis al butlletí per rebre la recepta de la setmana al teu correu!

📍 Fes clic aquí per rebre al teu mòbil les notícies de Tarragona. És gratis!

Comentaris